Telefonliste Bjert IF
Navn Opgave Mail   Tlf
Bestyrelsen
Mads V Schmidt Skærmplanterne mviborgschmidt@gmail.com   20282879
Khalid Idmansour   khalid@idmansour.dk   30319741
Søren Ole Jørgensen   sorenole@outlook.com   25572044
Katrine L Sørensen   katrine.soerensen@icloud.com   28575590
Marianne Schjerlund Formand dalagerhus@gmail.com   52402440
Pernille Ø. Pedersen Suppleant peoe@kolding.dk   21605181
Mads L. Broneè Suppleant madssalat@godmail.dk   91892392
Kassere
Anita Godt   anitagodt67@gmail.com   42314780
Administration
Mette Schmidt Håndbold schmidt.mette@gmail.com   51322938
Katrine L Sørensen Børne attester- Håndbold katrine.soersensen@icloud.com   28575590
Mads Schmidt Tennis anitagodt67@gmail.com   42314780
Khalid Idmansour Fitness khalid@idmansour.dk   30319741
Marianne Schjerlund All round/ Hal bestyrelsen dalagerhus@gmail.com   52402440
Anita Godt Materialer indkøb-DBU anitagodt@gmail.com   42314780
Søren Ole Jørgensen Fodbold - Floorball sorenole@outlook.com   25572044
Allan Wolder  DBU- Kampfordeler allanwolder@gmail.com   23801968
Søren Ole Jørgensen Fodbold - Floorball sorenole@outlook.com   25572044
Bo Krog Hansen FSK  bpkhansen@hotmail.com   40740724
Andre idrætsgrene/ aktiviter
Allan Wolder Kampfordeler - DBU allanwolder@gmail.com   23801968
Torben H Damgaard Hjemmeside mail@torbenh.dk   22933028
Anita Godt Dispensationer - DHF- JHF-Materialer -Spillertøj- oprettelse af hold på hjemmeside anitagodt67@gmail.com   42314780
Khalid Idmansour Årshjul - Hjemmeside - IT khalid@idmansour.dk   30319741
Erik Lund Baneudvalg el6091@gmail.com   20153826
Morten Kaas Baneudvalg mk@besthouse-europe.com   20912493
Morten Jacobsen Udlån af klubhus morten6091@gmail.com   20180176
Claus Hjerrild Bestyrelsesrepræs. Hallen clh@sanistall.    
Søren Ole Jørgensen Nøgleansvarlig sorenole@outlook.com   25572044
Caroline Jørgensen Nøgleansvarlig carolinebak@live.dk   52159019
Max Hemmingsen Værestedet max.hemmingsen@eu.exide.com   20665683
Marianne Schjerlund Træningstider, alle idrætsgrene  fodboldskole - annoncering - tlf lister - Kontaktperson til kommunen - kooridinering af aktiviteter& udvalg- hallens bestyrelse - FSK tilskudsansøgninger dalagerhus@gmail.com   52402440
Kunstbane udvalg
Morten Kaas   mk@besthouse-europe.com   20912493
Søren Konradsen   zorrodanes@gmail.com   20405981
Søren Ole Jørgensen   sorenole@outlook.com   25572044
Erik Lund   el6091@gmail.com   20153826
Henrik Hauschild   hhau@lemu.dk   40604054
Michael Christainsen   micbri@stofanet.dk    
Jesper Clausen   jbc@duba-b8.com   30166409
Marianne Schjerlund   dalagerhus@gmail.com   52402440
Stadion Mand
Ove Balling Petersen       40301439
Kridtmand
Lars Andersen   lhevers@gmail.com   61691095
Træner Liste Fodbold
Bold til børn U5 og yngre `14 Marianne Schjerlund dalagerhus@gmail.com   52402440
U6 /U7 Mix 2013/12 Christian Grabow grabowv@hotmail.com   21779047
U6/U7 Mix 2012/2013 Jan Ærensgaard janaerensgaard@gmail.com   23338551
Assistent træner Christoffer B Jørgensen    
U7/ U8 piger 2010/11 Ove Tang-Petersen ovetang@gmail.com   24653104
U8/U9/U10 dr 2011/10/09 Morten Fuglsang Nissen monis1206gmail.com   31223148
U8/U9/U10 dr 2011/10/09 Henrik Fugl hf@innflow.dk   20698502
Assistent træner Frederi Fugl frederikfugl@live.dk 31319254
U11 drenge 2008 Jan Larsen larsenjan@hotmail.com   21762807
U11 drenge 2008 John Fevre jgfevre@gmail.com   24905944
U10/U11/U12 pi 2009/08/07 Mads Schmidt mviborgschmidt@gmail.com   20282879
U10/U11/U12 pi 2009/08/07 Jacob Petersen jacob@toemrerjacob.dk   24479596
U12 drenge Khan Taku taku_2000@yahoo.dk   24499955
U13/U14 dr 2006/05 Michael Hansen m.w.h@live.dk   28940523
U13/U14 dr 2006/05 Søren Ole Jørgensen sorenole@outlook.com   25572044
U13/U14 dr 2006/05 Peter Skovbakke peter@nowcoat.dk   26404041
U14 pi 2005 Søren Kjærgaard skjergaard@hotmail.com   42300187
U14 pi 2005 Phillip Holm Hansen philip@holmhansenmail.dk   28783510
U14 pi 2005 William  Valencia williamvalencia.speed@gmail.com   29909978
U15 dr 2004 Claus Madsen maluel@icloud.com   29894350
U15 dr 2004 Søren Hansen bjert39@hotmail.com   22841946
Fri bane Frank Godt assjf@mail.dk   30337608
Old Girls Abida Shaheen Petersen abidaspetersen@gmail.com   61303595
Grand Old Boys Søren Konradsen 7 mand zorrodanes@gmail.com   20405981
Grand Old Boys Rasmus Westergård 11 mand rasmusve@stofanet.dk   21253448
*60 fodbold Marianne Schjerlund dalagerhus@gmail.com   52402440
Holdleder Fodbold
U7/U8 piger Janne Theil Doctor jannetheil73@gmail.com 91543545
U11 dr Ole Sønnichsen ole@storyhouse.dk   26737191
U14 dr Jette Lund Schmidt jettelundschmidt@hotmail.com   28844286
Træner liste Håndbold
U8 Mix Manja Schrøder manja.bianca@gmail.com 42831557
U10 drenge Brian Ravn-Yde brianravnyde29@gmail.com   24409424
U10 drenge Rasmus Buch Løgstrup logmus@hotmail.com 29243377
U10 piger Julie K Thomasen juliekthomasen04@gmail.com 42242109
U10 piger Katrine Eskildsen katrinee2004@gmail.com 30961180
U12 drenge Marianne Schjerlund dalagerhus@gmail.com   52402440
U12 piger Michael Hansen m.w.h@live.dk   28940523
U12 piger Khalid Idmansour khalid@idmansour.dk   30319741
U12 piger Trine Kock trinekock@hotmail.com 21481138
U14 piger Marianne Schjerlund dalagerhus@gmail.com   52402440
U14 Piger  Bo Eskildsen bo@vpu-center.dk 30572621
U14 Piger  Mads Schmidt mviborgschmidt@gmail.com   20282879
Damer Mette Schmidt schmidt.mette@gmail.com   51322938
Damer Marianne Christoffersen mac@beierholm.dk   40915661
Holdleder Håndbold
U10 piger Bo Eskildsen bo@vpu-center.dk 30572621
U14 piger 7 klasse Malene Fredsted jemaph@stofanet.dk   21769667
U14 piger 7 klasse Rikke Meier meieripad@gmail.com   20885755
Fitness/ Dans
Fit v/ Louise Louise Jensen lullusyv@yahoo.dk   28475297
Yoga Holdene  Dorte Schack Henriksen djsn@mail.dk   21807273
Fit v/ Khalid Khalid Idmansour khalid@idmansour.dk   30319741
Tennis
Mads Schmidt   m.viborgschmidt@gmail.com   20282879
Bo Eskildsen   bo@vpu-center.dk 30572621
Floorball
Søren Ole Jørgensen   sorenole@outlook.com   25572044
Michael Hansen   m.w.h@live.dk   28940523
Peter Mannich Riber Børnehold petemr@me.com 21976091
Tais Tullin Børnehold tatu@tvsyd.dk   22543170
Badminton Børn
         
Brian Sørensen   bgs@optimera.dk 42127578
Motions Badminton
Anita Godt Senior ansvarlig anitagodt67@gmail.com   42314780
Ole Petersen   olepetersen13@yahoo.dk 21552316
Volley Ball
Marianne Schjerlund   dalagerhus@gmail.com   52402440
Hallen
Brian Ravn-Yde   bjerthallen@stofanet.dk   24409424
Erik Lund   el6091@gmail.com   20153826
Knud Rasmussen  Cafeteriet kr@hejlsnet.dk   40108289
Kolding Kommune
Paul Frandsen   Sektorleder pafr@kolding.dk   21708197
Palle Kolding kommune Kontakt     23287792
Torben Nielsen  Stadionmanden  torn@kolding.dk   79791848
Trine Juhl Damkjær  Fritid & Idræt trid@kolding.dk   79791842
DGI
Orla Mikkelsen  Konsulent orla.mikkelsen@dgi.dk   21315277
Marlene Søndergaard-Nielsen Kontorhænder msn@dgi.dk   79404465
Britta Roslyng Fodboldskole britta.roslynd@dgi.dk   21340993
Jesper Ravn  Idrætskonsulent jesper.ravn@dgi.dk   23832764
Conventus Support       70701308
Palle Uglebjerg Fodbold turnering palle.uglebjerg@dgi.dk   40709444
DBU
Elin Weber Søbye   elin@dbujylland.dk   89399931
Karina Kallehauge  Klubrådgiver kaka@dbu.dk   29281570
Jan Jensen  Kontakt person for Kolding jjj@exof.dk   40555402
Frederik Lund Talent ansvarlig FSK (KIF)     28598224
Bjert Idrætsforening - Engløkke 2 - 6091 Bjert - Telefon 52402440 - CVR 29 85 66 80